Tokom mjeseca februara u JU „Deveta osnovna škola“ Rakovica realizovan je veliki broj aktivnosti u cilju obilježavanja Dana ružičastih majica (Međunarodni dan prevencije vršnjačkog nasilja) i jačanja kompetencija učenika za rješavanje konflikata mirnim putem.

Aktivnosti u sklopu projekta su planirale i realizovale nastavnice Batistuti Alena, Osmanagić Anela i pedagogica škole Opanković Amina. Održane su radionice i predavanja za učenike VI – IX razreda, učenici su na temu „Trend je biti frend“ radili likovne i literarne radove a u cjelokupni proces je uključena i predstavnica V Policijske uprave Ilidža, Šljivić Mira, koja je za učenike šestog razreda održala predavanje na temu „Vršnjačko nasilje“.

Mnogobrojnim aktivnostima su obuhvaćeni svi uzrasti učenika koji pohađaju nastavu u Devetoj osnovnoj školi.

Na završnoj manifestaciji, koju smo organizovali u našoj školi, prezentirane su sve aktivnosti koje su realizovane tokom mjeseca februara a učenicima/učesnicima projekta su dodijeljene zahvalnice.