22.11.2018. godine, predstavnici Vijeća učenika Devete osnovne škole Ilidža, Ekološke sekcije i dodatne nastave iz geografije u pratnji direktorice, pedagogice, socijalne radnice i nastavnice biologije su posjetili zgradu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine. Posjeta je organizovana u saradnji sa Osnovnom školom “Kiseljak 1”. 50 učenika je danas moglo učestvovati u edukaciji vezanoj za nivoe vlasti u Bosni i Hercegovini i vidjeti šta se krije iza zidova ove velike i bitne zgrade. Zahvaljujemo se Čeho Admiru, uposleniku Ministarstva civilnih poslova, na cjelokupnoj organizaciji obilaska zgrade Parlamentarne skupštine i uposlenicima Parlamentarne skupštine na predivnom dočeku i poklonima koje su pripremili za naše učenike i uposlenike. Osim posjete danas su se družili učenici naše škole i Osnovne škole “Kiseljak 1”, a nadamo se da će se prijateljstvo i saradnja nastaviti i dalje.